co-Robie.pl | Co teraz robisz??
 

Poradnik – odnieś sukces z Co-Robie.plPierwsze kroki w serwisie


1. Załóż konto na Co-Robie.pl i powoli aczkolwiek sukcesywnie zacznij odgrywać swoją rolę w serwisie. Najlepiej zacząć od dołączenia do identyfikującej się z Twoją osobą tudzież firmą grupy, lub założyć swoją własną.
2. Prześledź wszelkie zakładki znajdujące się na stronie w celu zaczerpnięcia istotnej wiedzy, która pozwoli Ci zwinnie poruszać się w obrębie portalu.
3. Pamiętaj, aby uzupełnić swój profil użytkownika – do tego celu przyda się Twoje zdjęcie, oraz kilka innych informacji. Pamiętaj, jeżeli nie chcesz tego robić – nie musisz, aczkolwiek, po co komu pusty profil?
4. Pamiętaj o tym, czym jest serwis Co-Robie.pl – to wartościowa strona, która powstała w konkretnym celu, a mianowicie do przesyłania szybkich, krótkich informacji o tym, co robimy danej chwili.
5. Informuj swoich znajomych, a jeżeli chcesz to i nieznajomych o tym, co aktualnie porabiasz poprzez krótkie wiadomości. Nie rozpisuj się zbytnio, bo masz na wykorzystanie tylko 140 znaków.
6. Obserwuj kogo chcesz i kontaktuj się z innymi użytkownikami. Jeżeli w chwili dodania obserwowanej przez Ciebie osoby nowej wiadomości Ty wyszedłeś/-aś na spacer z psem, lub pojechałeś na spotkanie z klientem, nie martw się – zostaniesz o tym powiadomiony mailem lub smsem.

Jak to się robi na Co-Robie.pl


7. Zamiast używać komórki do ogłaszania światu, czym w tej chwili się zajmujesz, spróbuj to zakomunikować za pośrednictwem serwisu Co-Robie.pl.
8. Dobrze byłoby mieć w grupie własnych współpracowników także inne osoby pracujące w firmie. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, gdyż na bieżąco będziemy informowani, kto ma w danym okresie urlop, a kto zmaga się np. z grypą.
9. Prowadzisz blog? A może posiadasz sklep internetowy? Nie zapomnij poinformować o tym swoich znajomych.
10. Odbiegając od tematu – Czy wiesz, że serwis Co-Robie.pl jest pierwszym w kraju, który oferuje funkcjonalność powiadomień sms o wpisach znajomych?
11. Pobaw się w szpiega lub wczuj w rolę wścibskiej sąsiadki obserwując, kogo tylko chcesz – kto powiedział, że podglądać możesz tylko i wyłącznie znajomych czy współpracowników?
12. Jeżeli prowadzisz biznes, staraj się informować na bieżąco o najpilniejszych sprawach zachodzących w Twojej firmie.
13. Zaprezentuj swoją firmę w jak najlepszy sposób – oprócz spraw związanych z biznesem informuj także o innych wydarzeniach (dobry dowcip jest jednym ze sposobów rozładowania napięcia wśród pracowników).
14. Informuj o zakresie oferowanych usług, aczkolwiek unikaj nagminnych i nachalnych reklam.
15. Pamiętaj o częstych odwiedzinach serwisu Co-Robie.pl – z pewnością chcesz wiedzieć, co w danym czasie porabiają Twoi pracownicy.

Przede wszystkim pozytywne myślenie


16. Jesteś człowiekiem biznesu, dlatego też, jeżeli nie masz czasu, nie musisz całymi godzinami przesiadywać w serwisie Co-Robie.pl.
17. Jeżeli dostaniesz prywatną wiadomość od Twojego znajomego staraj się na nią odpisać – wszak nikt nie lubi długo czekać na odpowiedź.
18. Jeżeli chcesz wysłać komuś prywatną wiadomość, a nie chcesz żeby przeczytali ją inni, skieruj ją do wybranej osoby.
19. Pamiętaj, że oprócz intensywnego przesiadywania w serwisie Co-Robie.pl musisz również pracować. Chyba nie chcesz, aby współpracownicy odbierali Cię, jako obiboka i donieśli tą rewelacje do kierownika.

Zalety serwisu Co-Robie.pl


20. Co-Robie.pl jest rewelacyjnym narzędziem, dzięki któremu zbierzesz opinie, czym dana osoba zajmuje się w chwili obecnej, a także masz możliwość inwigilowania pracowników.
21. Możliwość tworzenia nowych grup (współpracownicy, zarząd, sekretariat, magazynierzy etc.).
22. Wysyłając powiadomienie, czym zajmujesz się w danej chwili masz 100% pewność, że zostanie ona dostarczona szybciej, aniżeli gdybyś miał telefonować czy pisać wiadomości sms do każdego z osobna, (kiedy dana osoba nie może odczytać wiadomości serwis Co-Robie.pl powiadamia ją za pośrednictwem sms-a lub poprzez e-mail).
23. Możesz wiele się dowiedzieć na temat swojej osoby – co sądzą o Tobie inni.
24. Możliwość poznania nowych osób, które mogą pomóc rozwiązać problemy zarówno te zawodowe, jak i osobiste.
25. Zarówno Ty jak i Twoja firma macie możliwość wyrobienia sobie pozytywnej opinii.
26. Dzięki serwisowi Co-Robie.pl istnieje duże prawdopodobieństwo pozyskania nowych klientów – nie od parady powszechnie używane jest przysłowie „Reklama dźwignią handlu”.
27. Jako zarejestrowany użytkownik możesz wydać polecenie wstawienia linka „Dodaj mnie do obserwowanych na Co-Robie.pl”.

Ewentualne wady serwisu


28. Obniżenie produktywności (niestety będąc w pracy trzeba wykonywać swoje obowiązki, a tylko od czasu do czasu zaglądając do serwisu).
29. Pożeracz czasu.
30. Istnieją inne sposoby na skuteczną reklamę i budowanie swojej pozycji w sieci (aczkolwiek mnóstwo z nich pozostawia wiele do życzenia).
31. Bezcelowe i nudne klikanie (a kto powiedział, że inwigilacja swoich pracowników jest nudna?).
32. Brak zastosowania wewnątrz danej firmy (absolutna nieprawda).
33. Serwis Co-Robie.pl nie wyeliminuje całkowicie potrzeby korzystania ze skrzynki e-mail (a kto powiedział, że trzeba ją eliminować?).
34. Serwis przeznaczony dla młodzieży (to, dlaczego jest w nim zarejestrowanych tak dużo firm?).
35. Nagminnie wyświetlane reklamy? (jakie reklamy? a nawet jakby to nikt nie ma obowiązku ich czytać?).